+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

Teka podnebne solidarnosti so se naši učenci udeležili tudi v letošnjem letu, tokrat že  tretjič. Skupaj smo tekli s solidarnostjo do ljudi v Afriki, z mislijo ohraniti čistejše podnebje. Ob teku je marsikdo pomislil na lanske zaobljube.

Glavni namen Teka podnebne solidarnosti je, da ljudje tečejo v solidarnosti do ljudi v Afriki, ki jih posledice globalnih podnebnih sprememb najbolj prizadenejo, čeprav so s svojim načinom življenja najmanj prispevali k njim. Ob tem s pretečenimi kilometri gradimo kroge solidarnosti okoli planeta Zemlja (dolžina ekvatorja je 40.075 km). Do sedaj nam je uspelo preteči že preko 8 krogov okoli ekvatorja (253.423,34 km). Upamo, da nam letos uspe zgraditi še dodaten solidarnostni krog (skupno 280.525 km). Tudi letos so bili naši učenci neutrudljivi in so pretekli številne kroge na naši atletski stezi. Vsak žig na roki je bil spodbuda za naslednji krog. Tako so otroci pretekli tudi po 20 krogov. Interes in želja sta bila izjemna. Učenci so tekli tudi med rekreativnimi odmori. Radi so tekli, letos smo pretekli 150 km.

 

Čestitke vsem Aljaževcem, ki so prispevali k osmemu krogu okoli ekvatorja.

 

 

 

Dostopnost